返回产品列表

YLEV60K-D7
三合一交直流充电桩 60KW
多功能三合一充电桩:AC Type2 22KW + CCS2 60KW直流 + CHAdeMO 60KW直流。三输出兼容所有标准。
产品特性
- 3-in-1: AC + CCS2 DC + CHAdeMO DC
- AC Type 2 output up to 22KW
- DC CCS2 output up to 60KW
- DC CHAdeMO output up to 60KW
- MID AC meter + PTB DC meter optional
- ISO15118 Plug&Charge ready
认证资质
CEIEC 61851-1IEC 61851-23CHAdeMO 1.0
技术参数
| power | 60KW (max input) |
| input | 400VAC±10%, 50/60Hz, 3-phase |
| acOutput | Type 2, 400V±10%, 0-32A, 22KW max |
| dcOutputCCS2 | 250-1000VDC, 0-120A, 60KW max |
| dcOutputCHAdeMO | 200-500VDC, 0-120A, 60KW max |
| powerFactor | ≥0.98 |
| efficiency | >95% (DC) / >99% (AC) |
| connector | Type 2 5M + CCS2 5M + CHAdeMO 5M |
| communication | Ethernet / 4G / WiFi / OCPP 1.6J |
| display | 7" LCD touch screen |
| protection | IP54 (IP65 optional) |
| rcd | Type A / Type B optional |
| energyMeter | MID certified (AC) / CE or PTB certified (DC) |
| operatingTemp | -20°C to +50°C |
| noise | <70dB |
| dimensions | 750×770×1900mm |
| weight | Approx. 260Kg |
| installation | Floor-stand |
| cooling | Air cooled |
| warranty | 2 years |