返回产品列表

YLEV11K-Y2
家用壁挂充电桩 11KW
11KW三相家用壁挂充电桩。符合KfW补贴和英国EVHS认证。蓝牙APP控制,全面安全保护。
产品特性
- Bluetooth APP intelligent control
- KfW eligible (440 & 441)
- UK EVHS approved
- Type A + DC 6mA leakage protection
- Dynamic Load Balance with CT+Meter
- 3-phase power for faster charging
认证资质
CEFCCRoHSREACHIEC 61851-1IEC 61851-21-2IEC 62955KfW 440/441UK EVHS
技术参数
| power | 11KW |
| input | 400VAC±20%, 50/60Hz, 16A, 3-phase |
| current | 16A |
| connector | Type 2 Socket / 5M cable |
| protection | IP54, IK10 |
| rcd | RCMU Type A + DC 6mA / Type B RCCB optional |
| standbyPower | <3W |
| operatingTemp | -30°C to +55°C |
| dimensions | 320×230×100mm |
| weight | 8Kg |
| enclosure | Plastic PC940 / Galvanized steel |
| frontPanel | Tempered glass |
| installation | Wall-mount / Pole-mount |
| cooling | Natural cooling |
| warranty | 2 years |