返回产品列表

YLEV32A-L1
美标家用二级充电桩 32A/7.5KW
UL认证美标二级家用充电桩,SAE J1772接口。NEMA 14-50插头,蓝牙APP控制。专为北美市场打造。
产品特性
- SAE J1772 connector
- UL certified (UL 817/991/2231/2594)
- NEMA 14-50 plug (optional)
- Bluetooth/WiFi APP control
- Type A + DC 6mA leakage protection
- LED/LCD 3.5" + RFID
认证资质
NEC 625SAE J1772UL 817UL 991UL 2231UL 2251UL 2594
技术参数
| power | 7.5KW |
| input | 240VAC, 50/60Hz, 32A, 1-phase |
| current | 32A |
| connector | SAE J1772, 5M cable |
| inputPlug | NEMA 14-50 (optional) |
| protection | IP54, IK10 |
| rcd | RCMU Type A + DC 6mA / Type B RCCB optional |
| standbyPower | <3W |
| operatingTemp | -30°C to +55°C |
| dimensions | 320×230×100mm |
| weight | 8Kg |
| enclosure | Plastic PC940 / Galvanized steel |
| frontPanel | Tempered glass |
| installation | Wall-mount / Pole-mount |
| cooling | Natural cooling |
| warranty | 2 years |